Ważne informacje dla uczestników Otwartej Oczyszczalni

 1. Osoba, która chce skorzystać z możliwości zwiedzenia OW, musi się wcześniej zapisać na określony dzień i godzinę, korzystając z formularza udostępnionego na stronie.
 2. Zapisy są możliwe jedynie na najbliższy termin, zaczynając od pierwszej godziny zwiedzania. Następna godzina zwiedzania aktywuje się dopiero, gdy udział w zwiedzaniu potwierdzi 20 uczestników.
 3. Dana godzina dezaktywuje się, gdy grupa osiągnie dopuszczalne 30 osób.
 4. Spowodowane jest to tym, że OW jest obiektem infrastruktury przemysłowej, w związku z tym zwiedzanie możliwe jest wyłącznie w grupach i w formie zorganizowanej. Uwolnienie wszystkich terminów mogłoby oznaczać, że na każdy z nich nie zebrałaby się wymagana ilość osób i wizyty nie mogłyby się odbyć. Dlatego przykładamy dużą wagę do organizacji kompletnych grup zwiedzających.
 5. Aby znaleźć się na liście uczestników, konieczne jest potwierdzenie swojego udziału, klikając w link wysłany mailowo po wypełnieniu formularza zapisów, na adres e-mail podany w zgłoszeniu.
 6. Wiadomość może przyjść z lekkim opóźnieniem czasowym lub trafić do folderu SPAM. W sytuacji, gdy taka wiadomość nie dotrze w ciągu doby, prosimy o kontakt mailowy na adres otwartaoczyszczalnia@giwk.pl
 7. Terminy są aktywne do południa w dzień poprzedzający dzień wizyty. Do tego czasu możliwe jest również potwierdzenie uczestnictwa, o którym mowa powyżej.
 8. Z uwagi na specyfikę obiektu, m.in. mogące występować uciążliwości w postaci odorów i hałasu, możliwa obecność pojemników z nieznaną zawartością i urządzeń pod napięciem, trudności przy przemieszczaniu się po niektórych elementach instalacji,  zwiedzanie OW jest wyłącznie możliwe dla osób, które mają ukończone 12 lat. Dodatkowo, dla osób, które nie ukończyły 18 roku życia, zwiedzanie może odbywać się wyłącznie w towarzystwie osoby dorosłej.
 9. Zapisując się na wizytę należy wziąć pod uwagę, że większość obiektów nie jest przystosowana do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Trasa wycieczki uwzględnia poruszanie się po rusztowaniu oraz w wąskich przejściach. Przeszkody te mogą okazać się niemożliwe do przebycia dla osób z utrudnionym poruszaniem.
 10. Zachęcamy do zapoznania się pogodą prognozowaną na dzień zwiedzania. Trasa wycieczki w większości nie jest zadaszona - zwiedzanie odbywa się na świeżym powietrzu, więc może wystąpić konieczność zaopatrzenia się w parasolkę, bądź płaszcz przeciwdeszczowy.
 11. Zalecamy ubiór wygodnego obuwia z zakrytymi palcami i na płaskiej podeszwie. Teren OW zajmuje 74 ha powierzchni, a zwiedzanie obiektów odbywa się pieszo. Przewidziany czas trwania zwiedzania to 1 h 30 min.


Aktualności

Nowe terminy wizyt 2019 r.

czytaj dalej...

Pierwsza w 2017 r. wizyta za Nami

czytaj dalej...

Brak wolnych miejsc na zwiedzanie w sierpniu i wrześniu 2019 r.

czytaj dalej...