Pierwsza edycja projektu zakończona

Ostatnia wizyta w ramach projektu cieszyła się dużym zainteresowaniem. Do udziału w wizycie zgłosiło się aż 25 osób. Zapewne świadomość, że odwiedzanie oczyszczalni będzie możliwe dopiero w przyszłym roku oraz szeptana promocja projektu, zmobilizowała tych zainteresowanych, którzy dotychczas nie zdecydowali się na udział w projekcie.

Pogoda po raz kolejny dopisała i mimo, że oczyszczlania nie należy do miejsc o charakterze rekreacyjnym, przy ładnej aurze każda forma aktywności, w tym przejście po obiektach oczyszczalni, wydaje się atrakcyjniejsza.

Przebieg wizyty nie odbiegał od poprzednich. Na początku goście zostali zapoznani z zasadami BHP obowiązującymi na terenie obiektu, potem przeszli trasą pokrywającą się mniej więcej z drogą, jaką przebywają ścieki w procesie oczyszczania. Na koniec, uczestnicy wizyty mieli możliwość zapoznać się z instalacjami, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie biogazu oraz osadów ściekowych, czyli produktów ubocznych procesu oczyszczania.

Podobnie, jak podczas poprzednich wizyt, wizytujący zaskoczeni byli wielkością obiektu oraz ilością urządzeń, od których zależy skuteczność procesu.

W sumie, w pierwszej edycji projektu wzięło udział 75 osób.

Wszystkich zainteresowanych, którzy nie mieli możliwości skorzystania z naszej oferty w tym roku, zapraszamy serdecznie do udziału w wizytach w ramach kolejnej edycji projektu. Harmonogram zostanie przygotowany na początku 2016 roku i zamieszczony na stronie internetowej projektu.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z dzisiejszej wizyty.
Aktualności

Pierwsza w 2017 r. wizyta za Nami

czytaj dalej...

Pierwsza wizyta w ramach programu Otwarta Oczyszczalnia w sezonie 2016 za nami.

czytaj dalej...

Pierwsza edycja projektu zakończona

W sobotę 22 sierpnia odbyła się ostatnia z zaplanowanych na ten rok wizyty na terenie Oczyszczalnia Ścieków Gdańsk Wschód.
czytaj dalej...